Aktuality

PONDěLí 28. KVěTEN 2018 | RSS Feed

EUCUT S 4355 - NOVINKA

Autor: Údržba.cz | napsat komentář

Vážení zákazníci,

firma FALCON CZECH s.r.o. uvádí do prodeje novou chladicí kapalinu pro třískové obrábění kovů,       EUCUT S 4355. Jedná se o kapalinu určenou pro extrémně těžké obráběcí procesy a svými vlastnostmi přesahuje tradiční syntetické, polosyntetické i minerální chladicí emulze. 

VLASTNOSTI

Textové pole: NOVÝ PRODUKT
EUCUT S 4355

·        VYSOKÝ VÝKON

·        NÍZKÉ PROVOZNÍ NÁKLADY

·        DLOUHÁ ŽIVOTNOST

·        ŽÁDNÁ KOŽNÍ DRÁŽDIVOST

 Díky specifickým vlastnostem kapaliny je možné pracovat s vyšším výkonem stroje, při dosažení vyšší kvality obrobení. S ohledem na odlišnou koncepci chladicí kapaliny se nejedná o chladicí emulzi, ale o chladicí roztok, který se Volně rozpustí ve vodě , má čirou barvu a neemulguje.

Jedná se o syntetický roztok, proto neobsahuje žádné lepkavé přísady tak jako je to u minerálních a polysyntetických chladicích emulzí, nedochází k výnosům aditiv ve šponách ani zalepování stroje, tak jako se to děje u tradičních emulzí. To má za důsledek velmi malou spotřebu roztoku a proto se při poklesu hladiny kapaliny ve stroji se dolévá čistou vodou, nebo maximálně 0,3 % roztokem, což je 10 x méně, než u jiných kapalin. V praxi to znamená, že počáteční naplnění stroje je dražší než u klasických emulzí z důvodu vyšší nákupní ceny za jeden litr a vyšší provozní koncentraci , která by se měla pohybovat na 10 %  a nikdy by neměla poklesnout pod 7 % koncentrace.

Samotný provoz je naopak nesrovnatelně levnější, protože se stroj dolévá čistou vodou, nebo 0,3 % roztokem kapaliny. Prakticky to znamená, že se vyšší vstupní náklady rychle vrátí a získáme kapalinu vhodnou pro všechny obráběcí procesy, umožňující maximální výkon strojů za nižších provozních nákladů než u klasických emulzí.

POUŽITÍ

EUCUT S 4355 je určen pro NEJNÁROČNĚJŠÍ OBRÁBĚCÍ PROCESY i pro jakékoliv jiné obrábění kovů. Lze jí použít pro všechny výrobní operace, materiály i typy obráběcích strojů.

 

ŽIVOTNOST CHLADICÍHO ROZTOKU A KOŽNÍ DRÁŽDIVOST

Protože EUCUT S 4355 není chladicí emulzí, ale syntetickou chladicí kapalinou, nedochází napadení kapaliny bakteriemi a roztok se nekazí ani při dlouhodobých odstávkách stroje. Nepřítomnost látek, které u klasických chladicích emulzí způsobují vysoušení pokožky a následnou kožní dráždivost předurčuje EUCUT S 4355 do všech provozů, kde se vyskytly kožní problémy obsluhy strojů. Po přechodu na EUCUT S 4355 kožní problémy pracovníků pominou v řádu několika týdnů a to za předpokladu že obsluha stroje nebude používat jinou chladicí kapalinu než EUCUT S 4355.

VYČIŠTĚNÍ STROJE PŘED PRVNÍM POUŽITÍM

Při přechodu na chladicí roztok EUCUT S 4355 je potřeba velmi důkladně vyčistit obráběcí stroj od původní emulze dle pokynů dodavatele. Ve stroji nesmí v žádném případě zůstat zbytky původní emulze ( ani v hadicích apod. ) a po standardním vyčištěních produktem FALCOCLEAN o koncentraci 1,5 – 2% , je nutné stroj propláchnout čistou vodou, aby nedošlo k jakémukoliv smíšení kapaliny s původní emulzí. Precizní vyčištění stroje je základním předpokladem úspěšného používání nového chladicího roztoku.

Balení : 20 litrů, 200 litrů nebo 1000 litrů

 Aktuality z Středa 23. květen 2018


Starší aktuality


Archiv aktualit